Festiwal Kawy 2011 Łódź

Lokalizacja :

Centrum miasta (głównie ul. Piotrkowska) – gdzie wybrane Kawiarnie Festiwalowe w piątek, sobotę oraz niedzielę będą serwować kawę espresso i cappuccino w cenie 3 złotych. Każda Kawiarnia zostanie specjalnie oznaczona, a ich nazwy będą umieszczane we wszystkich materiałach informacyjnych.
Uczestnikiem Festiwalu może być każdy. Wystarczy skorzystać z oferty wybranej Kawiarni Festiwalowej i wypić co najmniej jedną filiżankę espresso lub cappuccino. Jednocześnie jury (anonimowe) odwiedzając wszystkie Kawiarnie Festiwalowe będzie oceniać espresso i cappuccino od strony jakości samej kawy jak również poziom obsługi i profesjonalnego przygotowania napojów.
Kawiarnie, które zaserwują najlepsze espresso i cappuccino otrzymają stosowne nagrody min. wizytę w Palarni kawy wraz z Cup Tastingiem. Zasady dokonanych ocen będą ogłoszone podczas rozdania nagród. Równocześnie planowane jest ulokowanie bądź w kawiarniach lub w 2 miejscach na ul. Piotrkowskiej punktów, w których poprzez wypełnienie krótkiego testu będzie można wziąć udział w konkursie Wiedzy o Kawie. Następnie odpowiedzi zostaną zweryfikowane i nastąpi losowanie atrakcyjnych nagród. Planujemy również zaprezentować wiele unikalnych zdjęć z plantacji, czyli miejsc, gdzie powstaje Kawa.
Manufaktura– w otrzymanych do dyspozycji pomieszczeniach planowane jest przeprowadzenie szeregu paneli edukacyjnych m.in. pokazy i szkolenia Latte Art., Cup Tasting czy prezentacje parzenia kawy metodami alternatywnymi, do zastosowania w domu. Jednocześnie planowana jest prezentacja wielu gatunków kaw, w tym najbardziej cenionych na rynkach światowych. Zaprezentowane też będą różne metody jej parzenia, a wszystko to na mini stoiskach firm, uczestników festiwalu. Ponieważ Festiwal odbędzie się 2 tygodnie po Mistrzostwach Świata baristów w Kolumbii, planowany jest fotoreportaż z tych zawodów oraz komentarze uczestników.
W sobotę barista party w jednym z łódzkich lokali. Dla przyjezdnych specjalny rabat w jednym z hoteli.
Również dzieci będą mogły poznać Świat Kawy za pomocą zabaw ziarenkami, specjalnie upalonymi na różne kolory, aby za ich pomocą tworzyć różne prace plastyczne.

5/5 - (1 vote)

Leave A Reply

Navigate