Festiwal Kawy to cykliczna, organizowana na terenie całego kraju impreza, która swoje początki miała w czerwcu 2011 w Łodzi, podczas Festiwalu Dobrego Smaku.

Wsparcie w organizacji Festiwalu zapewniają rokrocznie firmy związane z polskim rynkiem kawowym. Obecnie intensywnie tworzony jest program następnej imprezy, lokalizacja podana będzie wkrótce. Natomiast już dzisiaj publikujemy najważniejsze punkty nadchodzącej imprezy.

Festiwal poza dostarczeniem niezapomnianych wrażeń smakowych ma też kilka statutowych zadań do spełnienia: najważniejsza dla nas jest szeroko pojęta edukacja konsumentów w zakresie jakości kawy oraz jej przyrządzania.

Kawa zarówno w Polsce jak i na Świecie to drugi, najpopularniejszy po wodzie napój. Warto więc poznać bliżej jej niepowtarzalny charakter i spróbować zrozumieć dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszym życiu.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy co roku czołowych polskich i zagranicznych baristów, aby mogli zaprezentować swój kunszt oraz różnorodność kawy w jej najlepszej, możliwej postaci.

Serdecznie Zapraszamy!

Navigate